גיל אשל ושות – בודק שכר מוסמך

גיל אשל ושות'
רואי חשבון
C.P.A (Isr.)
.GIL ESHEL & Co
מאמרים

שירותי חשבות שכר

במהלך העסקים הרגיל משרדנו נתקל בדוגמאות רבות לטעויות מקצועיות העשויות לצוץ בעת חישוב עלויות שכר עבודה לעובד. טעויות כגון בהפרשות לביטוח הלאומי, הפרשות לפנסיה ולביטוח מנהלים, טעויות בתשלומי מילואים ודמי לידה, הינן נפוצות בתחום חישובי השכר. במקרים מסוימים, העובדים עצמם אינם מודעים להפסדים שנגרמים להם וכן בעלי עסקים אינם מודעים לעלויות בשכר הגבוהות של עובדיהם לאחר חתימה על הסכם העבודה.

סיכוני רשת האינטרנט

היום כבר אין חולקים על הכוח השיווקי האדיר שהרשתות החברתיות מעניקות לחברות , לבעלי עסקים ולאזרח הקטן. רשתות חברתיות רבות מעניקות במה ופרסום לכל הגולשים ומאפשרות להם לפרסם ביקורת על עסקים והשירותים הניתנים ע"י בעלי עסקים וחברות גדולות.

ניהול תזרים המזומנים- סיכון שבמהות

לא אחת מנהלי עסקים מרגישים "חנוקים" למרות שהעסק מצליח , נוצר מצב ולפיו בעלי עסקים וחברות מתקשים למצוא מימון כדי לספק את כל ההזמנות ולשלם בסוף החודש משכורות. בהעדר ידע, רקע מקצועי מתאים וניסיון בניהול נכון וזהיר של התזרים עלול לגרום לקריסת העסק בטווח המיידי ונחשב לגורם סיכון גבוה.

טיפים לפתיחת עסק

נמאס לכם להיות שכירים? שואפים לעצמאות עסקית? במידה ואתם יזמים או שכירם בעלי ידע, יכולת ורצון לפתח רעיון, לייצר מוצר ייחודי, או לתת שירות באופן עצמאי, הגיע הזמן להגשים את השאיפות ולפתוח עסק חדש משלכם.
במידה והחלטתם להקים עסק חדש משלכם- הרבה מזל טוב! פתיחת עסק הינו מהלך מורכב ומאתגר, אך הוא לא מוכרח להיות קשה לאורך זמן ועם העידוד וקבלת המידע הנכון, ניתן לגלות שהוא אפילו מהנה ונעים.
חשוב לי לציין כי לפני שאתם מתחילים לצאת לדרכם המאתגרת, להלן נקודות חשובות שכדאי שתכירו קודם לכן ושיעזרו לכם בתהליך עצמו.

פקטורינג

רוצה לפתוח עסק חדש? מעוניין להתרחב? כדאי מאד שתישמע על שיטת מימון זו.
מתוך מבחר גדול של פתרונות פיננסיים המוצעים כיום לכל בעל העסק, תופס הפקטורינג מקום חשוב . פקטורינג נהוג זמן לא רב בישראל, ולאחרונה גברה המודעות אליו.

פקטורינג הוא למעשה כלי מימוני המאפשר להפוך עסקאות אשראי לעסקאות מזומן, במסגרתו, מוסד פיננסי כלשהו רוכש מכם את החוב השוטף של החייבים שלכם, ומקבל בתמורה לכך אחוזים מיתרות החוב אשר הוא רוכש.

בדיקות שכר תקופתיות

החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה, התשע"ב 2011, נועד להגביר ולייעל את אכיפתם של דיני העבודה בישראל והחידוש העיקרי בחוק מתבטא בהוספת האכיפה המנהלית בנוסף לאכיפה הפלילית והאזרחית וחלה לא רק על המעסיק הישיר ונושאי מישרה אלא גם על מזמין השירות ונושאי מישרה. במסגרת האכיפה המנהלית, שולח משרד העבודה והרווחה, התראות מנהליות ומטיל עיצומים כספיים כבדים על מעסיקים, נושאי מישרה ואף על מזמין השירות במידה ומצאו הפרות.

דילוג לתוכן