גיל אשל ושות – בודק שכר מוסמך

גיל אשל ושות'
רואי חשבון
C.P.A (Isr.)
.GIL ESHEL & Co
יעוץ וליווי כלכלי לעסק

טרנד חדש בעולם העסקים הקטנים והבינוניים, קבלת סיוע מקצועי ממומחים כלכליים, עבור שיפור הביצועים של העסק. כלומר, קניית שירותי חשבות מבחוץ, במשרה מלאה, במקומו של חשב חברה שכיר. מדובר במהלך המייצר חסכון גדול של משאבים, מבלי להתפשר על איכות הטיפול המקצועי הנדרש. מדובר בשירות שניתן לקבל גם און ליין, כמעט בכל שעה במהלך היום. מגוון השירותים אותם מקבל העסק כולל: ניהול המבנה הכלכלי של העסק, דיווח שוטף אודות תוצאות הפעילות הכלכלית של העסק, סיוע בהבנת הנתונים הפיננסיים לטובת קבלת החלטות טובה ועוד. 

 

סל שירותים מקצועי 

 

כפי שצוין קודם לכן, עסק ששכר שירותי חשבות ממשרד חיצוני המתמחה בכך, מקבל סל שירותים מגוון, המספק מעטפת מושלמת עבור כל הסוגיות הכלכליות של העסק: ניהול המבנה הכלכלי של העסק/החברה, דיווח שוטף אודות הנתונים הכלכליים של העסק/החברה ומידע המסייע לקבל החלטות טובות ומדויקות. השירות כולל גם ליווי עסקי מקרוב מאוד, כשחלק מהשירותים ניתנים און ליין וחלק אחר ממשרדי העסק/החברה. חלק מהמומחים המספקים שירותי חשבות מבחוץ, מספקים גם שירותי אקטואריה ואיזון משאבים, כך גם גיל אשל בודק שכר מקצועי, בעל משרד עצמאי המספק שירותי חשבות כוללים לכל עסק וחברה. 

 

מה תפקידו של בודק שכר?

 

בודק שכר הוא איש מקצוע (חשב מקצועי), המגיע לבית עסק/חברה שהסתבכו בהליך ביקורת של המנהל להסדרה ואכיפת חוקי העבודה (הצוות האחראי על אכיפה מטעם משרד העבודה). אישור של בודק שכר מוכר ומוסמך, כולל בדיקה מעמיקה של תהליכי השכר המקיפים של העסק. תהליך זה בא בכדי לעצור הפרה בתחום השכר, מניעה של הפרה נוספת בעתיד והקניית שקט נפשי לבעל העסק/חברה. בנוסף, בודק שכר מיומן ידאג לוודא שלא יצוצו תקלות חדשות בעתיד, תקלות שיגרמו להפרות שכר חדשות. אחד היתרונות של בודק שכר מקצועי הוא נושא הסודיות, במידה ובודק השכר מצא ליקוי שאינו מופיע בדו"ח הביקורת של המנהל להסדרה ואכיפה של חוקי העבודה, הוא ידווח על כך בדיסקרטיות לבעל העסק ולו בלבד. 

 

היתרונות המרכזיים של קבלת שירותי חשבות חוץ

 

ישנם לא מעט יתרונות בקבלת שירותי חשבות חוץ מקצועיים, אותם מספק גם גיל אשל בודק שכר. להלן פרוט של העיקריים בניהם: 

 

 • ניהול זמן –  חשבות חוץ מאפשרת לבעל העסק/חברה לנהל היטב את זמן העבודה שלו, לתכנן מראש כמה זמן יטפל בנושאים שיווקיים, כמה זמן בנושאים ניהוליים שוטפים וכמה זמן בנושאים כלכליים. 
 • אובייקטיביות מלאה – שירותי חשבות במיקור חוץ ניתנים על ידי אנשי מקצוע שאינם מעורבים רגשית בעסק ולכן, נקודת המבט שלהם על הדברים היא תמיד אובייקטיבית ורואה את הדברים בדיוק כמו שהם. אי לכך, שירות זה מוביל לשיפור וייעול העסק.
 • זמינות בכל רגע – שירותי חשבות במיקור חוץ ניתנים כמעט מסביב לשעון ומאפשרים נגישות לנתונים גם לאחר שעות העבודה המקובלות. 
 • חשבות שכר – חשבות חוץ יכולה לספק גם שירותי חשבות שכר, דבר המייצר חיסכון גדול מאוד של כסף. במקום להעסיק עובד בכיר, חשב שכר, השירות מתקבל כחלק מחבילת השירותים מבחוץ. 
 • שירות דיסקרטי ואישי – כל נתון, דיווח ומידע ניתנים לבעל העסק ולו בלבד, בצורה דיסקרטית. הדבר מונע חרושת שמועות מיותר היכולה להכניס כל עסק לסחרור מיותר. 

 

סיוע בהכנת תוכניות עסקיות

 

ארגונים גדולים נדרשים, מעת לעת, להגיש תוכניות עסקיות לטובת קבלת הלוואה לעסק או, במטרה להראות למשקיע פוטנציאלי את נתוני העסק ויכולות הפיתוח העתידי שלו וכו'. תוכנית עסקית מקצועית ומקיפה צריכה לכלול ניתוח כדאיות של ההשקעה הנדרשת, טבלאות צפי לחמש שנים (צפי רווחים), והערכת זמן להחזר ההשקעה. ליווי כלכלי מקיף של חשבות חוץ מקנה לבעל העסק סיוע בהכנת הנתונים ועריכתם עבור הגשת תוכנית עסקית. הסיוע כולל בדיקות כלכליות, היכולות להראות צפי להגדלת הרווחים של העסק/החברה, הגדרת הצורך במוצרי או שירותי העסק/החברה, מידע אודות מבנה יסודות העסק/החברה והפוטנציאל הכולל הגלום בעסק/חברה. 

 

במקרים מסוימים תכלול תוכנית עסקית פרק אודות עקרונות הארגון, החזון של הארגון, ניתוח מגמות בתחום העיסוק של הארגון, פירוט אודות האסטרטגיות העסקיות של הארגון וצפי אודות הביקוש למוצרי ושירותי הארגון. 

 

ליווי עסקי כולל

 

חשבות במיקור חוץ כוללת ליווי עסקי מקיף וצמוד. שירותי הליווי העסקי כוללים:

 

 • הכנת טבלאות תזרים של העסק/חברה.
 • תכנון תקציב וכלים ניהוליים. 
 • מעקב אחר עמידה בתחזיות מוקדמות.
 • מעקב אחר תהליכי הגבייה מלקוחות של העסק/החברה. 
 • ביצוע ומעקב אחר תשלומים לספקי העסק/החברה. 
 • מעקב וניהול אחר המלאי של העסק/החברה.
 • בדיקת הצעות לייעול ושיפור תהליכים בעסק/חברה. 

ליווי עסקי כלכלי מעניק לבעל העסק, שאולי נמצא במשבר כלכלי או, במצב של חוסר זמן, עזרה חשובה באיסוף וניהול נתונים כלכליים ופיקוח חשוב על מחלקות חשובות בעסק/חברה כגון: מחלקת הגבייה. הליווי כולל נוכחות יומית בבית העסק/החברה ומגוון שירותים אותם ניתן לקבל און ליין בכל שעה ביום. 

 

ניהול התזרים והמשאבים של העסק הקטן

 

עסקים קטנים סובלים מחוסר ידע בכל הקשור לניהול הפיננסי של העסק וניהול נכון של התזרים. כמו כן, לבעל העסק אין תמיד את הזמן הדרוש לטפל בנושאים כלכליים מכיוון שהוא עוסק בשיווק וקידום העסק שלו. אי לכך, העסק נקלע לקשיים תזרימיים, לבעיות משפטיות מול ספקים ולקוחות ולעיתים אף מול הבנק. שירות חוץ של חשבות עשוי למנוע הקלעות למצבים אלו ולדאוג לניהול תזרים נכון ואחראי. איש מקצוע חיצוני רואה את הדברים כמו שהם מכיוון שהוא אינו מעורב רגשית בעסק ומסוגל לקבל החלטות קשות במידת הצורך. 

 

צור קשר

התקשר אלינו
השאר פרטים ואנו ניצור איתך קשר
דילוג לתוכן